31. března, 2022 v sekci Aktuality

Bohužel se občas stává, že se snažíme co můžeme a v konečném výsledku nula od nuly pojde.
Každý den mně dochází na stůl zdražení nějakých položek. Už o tom ani moc nereferujeme a nové ceny zanášíme on-line do ceníků.

Nicméně se sluší a patří některé větší události publikovat, takže tak činím:

1. Zdražení NICE nikomu neuniklo, takže je tady. 5% nahoru na všechno. Pořád můžete nakoupit za staré ceny mrak náhradních dílů, protože tady se bude přeceňovat za chodu, jak budou přicházet nové zásoby a s nimi faktury.

2. Zdražení okenních motorů TOPP. Proběhlo bez nějakého konkrétního číselného označení a s ním i nějaké sortimentní změny, se kterými se v následujícím období popasujeme.

3. Drobná korunová korekce vrat v důsledku skutečně pekelného zdražení dopravy. Nejvíc ovšem postihne ceny v EUR, protože to korunové bylo částečně vyrovnáno zpevněním koruny. Cenové korekce postihly rovněž překládací techniku (vyrovnávací můstky a těsnící límce) a brány TICA.

4. V důsledku zdražování pohonných hmot se zvyšuje celková fakturovaná částka pro závoz zdarma na 11.000 korun bez DPH. Všechny spediční firmy se prokousaly postupně až k 10% zdražení dopravy. S tím neumíme bojovat.

5. V2 nám vystoupila z klubu KNX, takže zatím pořádně nevíme co to obnáší. Dodaná zařízení by však měla fungovat nadále.

6. Do výroby je zadán opět profil M, u kterého jsme vyčkávali, jak se vyvine situace. Pochopili jsme, že není na co čekat, protože ceny železa v blízké době dolů nepůjdou.

 

Body 2 až 5 se seběhly za poslední týden, takže je nebylo možné oznámit v nějakém předstihu jako bod 1.

Samozřejmě, že všechny cenové změny jsou v tomto okamžiku zahrnuty v našem nabídkovém portále motorius.cz

 

Hodně sil

Stanislav Ryšánek