7. listopadu, 2019 v sekci Aktuality
SBM261U

SBM261U

 

Když jsme s tímto výrobkem SBM261 přišli před mnoha lety, měl v názvu GSM modul. Nosnou myšlenkou bylo identifikovat volajícího, jehož číslo bylo v paměti přístroje, sepnout určené relé a ukončit hovor, aniž by došlo k jeho spojení a tarifikaci od operátora. Měl k sobě v balení CD s mohutným softwarovým vybavením na administraci a nastavení
– seznamu telefonních čísel,
– přístupových práv,
– archivaci přístupů,
– nastavování účtů
– tvorbu a správu virtuálních kreditů.

Užití bylo nasnadě – otevřít vrata, zapnout topení, čerpadlo, ventilátor, apod. A stál z dnešního pohledu spoustu peněz a vlastně pořád stojí. Sice sporadicky, ale stále se prodává,  protože si v čase udržel určité kvality.

 Jak šel čas, požadavky zákazníků, tlačících na cenu, zformovaly výrobek do jiné podoby, než bylo původně zamýšleno. Ubylo programového vybavení, paměti, relátek a zmenšila se krabička. Někdo přišel s názvem GSM klíč, který možná trefněji vystihl podstatu zařízení. Změny proběhly v několika cyklech.

 

SBM0201

 

Nový SBM201 sice nemá archivaci událostí a možnost vytvářet virtuální kreditovalné účty, ale ve svém pojetí se prokousal ke skutečně pragmatickému a hlavně širokému nasazení.

Modul je na 200 čísel, tedy pro 200 uživatelů s telefonem.
Obsahuje anténu a napěťový adaptér na 230V ac.
Je ho možné nastavit přes naši stránku https://technopark.cz/sbm/sbm.html, která Vám pomůže v telefonu vygenerovat nastavovací SMS.

 

 

Od 11.11. 2019 snižujeme základní doporučenou koncovou cenu SBM0201 na 1.465,- Kč + DPH.

Pokud si od toho odečtetete 2 kusy vysílaček, dostáváme se pod cenu většiny používaných rádiových přijímačů nejrůznějších výrobců. A to se nebavíme o externích přijímačích, které jsou opravdu velmi drahé, ale o zásuvných rádiových kartách či modulech.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek