10. února, 2021 v sekci Aktuality

Vydáváme upravenou verzi popisu konstrukce sekčních garážových vrat GV40/GV45. Ve skutečnosti by mělo být označení řad GV40/GV45+, protože řada GV45 bude k 28.únoru 2021 zrušena, ale z praktického hlediska zůstaneme u původního GV45.

K čemu je popis konstrukcí dobrý?

Popis konstrukcí je ucelený přehled výrobních možností vrat a podmínek pro užití nejrůznějších doplňků, jako jsou okna, dveře, mřížky, barevná schémata, prosklení a možnosti jejich alternativní výplně, apod. Jsou zde uvedeny výškové limity a potřebné rozměry na všech stranách; u provedení do otvorů bez rozměrů zase tolik potřebná omezení světlých výšek a šířek. Najdete zde podmínky pro použití falešných panelů i rámů do otvorů bez ostění. Pokud stavíte nový dům, je to všechno pohodička a jdete cestou nejmenšího odporu k těm naprosto nejrozšířenějším řešením, která jsou zárukou toho, že vše bude fungovat na první dobrou. Ale pokud máte dům ve staré zástavbě a parametry otvoru neodpovídají hlavnímu proudu, je třeba vytáhnout právě takový popis a vyhledat optimální řešení, aby vyrobená vrata byla na první dobrou i u Vás. A mnohdy je to velká věda. Pořád jsme tu samozřejmě my a rádi Vám poradíme. Ale nejsme zde 24 hodin denně a pokud si večer sednete nad plánek s rozměry, které jste u klienta naměřili a zapnete si portál motorius.cz, je dobré mít po ruce nějakou chytrou příručku, ze které vyčtete, proč program nenabídl to, co byste standardně očekávali a jaké jsou vůbec možnosti.

Např., že větrací výplň tahokov má tloušťku 4 mm a ponechává 58% plochy k větrání.

Kde popis konstrukcí najdete?

Novou příručku je možné si stáhnout zde. Pozor! Příručka je zaheslována a k jejímu otevření potřebujete získat heslo od pana Kratofila z obchodního oddělení –  spojení najdete zde. Nově jsou kromě standardních barev uvedeny také standardní barevné vzory dřevodekorů a kamenodekorů, které jsou dodávány za zvýhodněné ceny. Zatímco standardní barvy jsou na panely nanášeny mokrou cestou a vypáleny, imitace ostatních dřevodekorů a kamenodekorů jsou tištěny na obrovských speciálních průmyslových tiskárnách s ochranou barev proti UV záření.

 

V novém popisu konstrukcí došlo v některých případech k úpravám minimálních výšek nadpraží.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek