16. února, 2021 v sekci Aktuality

Jaké změny proběhnou?

Proběhne několik změn najednou.

  • Proběhne avizované zdražení.
  • Současně s tím se do cen promítne posilující koruna, která bude stírat zdražovací tendence. Tato skutečnost se však týká pouze odběratelů platích v Kč. Eurové ceny vzrostou, tak jako tak.
  • Z nabídky vypadne řada GV45, která se nadále nebude vyrábět.
  • Celá řada vrat GV45 bude nahrazena řadou GV45+, u které se doposud dodávaná zdvojená vodící kolečka přesunou do volitelné opce za úhradu. Zůstanou zachovány veškeré zvýhodněné digitální předtisky a individuální digitální tisky.
  • Řadu GV45+ přejmenujeme na GV45

Od kdy ?

Zdražení i zpevnění proběhne od 1.3.2021. Všechny objednávky přijaté do 25.2.2021 budou dodány ve stávajících cenách. Pokud máte rozjednané dodávky, pokuste se je co nejdříve uzavřít.

Jak to bude s portálem Motorius?

Veďte prosím v patrnosti, že ve dnech 25.2 – 28.2.2021 bude probíhat aktualizace průvodců a cen portálu motorius. Portál bude v provozu i v těchto dnech, ale může se stát, že někteří průvodci nebudou v určité časy průchozí. Všechny nabídky na vrata GV45+ bude po upgradu třeba nově přepočítat jako GV45.

Čeho se zdražení týká ?

Zdražení 2,8% se dotkne nejen vlastních sekčních vrat GV40/45 a PV40/45, ale také všech jejich doplňků a také bočních fasádních dveří. Můstky a těsnící límce půjdou nahoru o celých 5%.

sekční vrata boční dveře můstky límce

Proč jdou ceny nahoru ? A proč nebude zdražení tak velké?

Ceny souvisí s nárůstem cen oceli. Bohužel utlumení výroby oceli přímo souvisí s pandemií koronaviru, kdy byl omezen objem vyráběné oceli, která se při výrobě vrat a překládací techniky používá. Naproti tomu česká koruna posiluje a blahodárně zapůsobí na růst cen, které v případě výrobků, u nichž se cena navyšovat nebude, budou zlevňovat.

Věřím, že se nám podaří všechny změny implementovat bez výraznějších komplikací.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek