5. května, 2021 v sekci Aktuality

Rolovací mříže AEG vyrábíme ze dvou profilů

Do 4500 mm šířky mříže se používá profil 56 a pro větší rolety pak profil 84. Přičemž platí, že s rostoucí výškou a plochou se používají výztužné profily, aby se nebortil pancíř. V mnoha případech se tak používá na menší rozměry mříží profil 84, který je masivní a u menších rozměrů do 4500 mm výztuhy nepotřebuje. Nicméně občas se vyskytne poptávka, kdy se místo děrovaného profilu používá jednostěnný plný profil.

Pokud byste se zamysleli proč tomu tak je, musíte si odpovědět, že to není ekonomické, protože extrudované nezateplené lamely jsou mnohem dražší než zateplené vratové profily. Je mnohem levnější otvor vyplnit rolovacími vraty jako rolovací mříží vyrobené z plných lamel. Levnější takové provedení je, ale neskýtá onen extravagantní vzhled „nemříží“.

Proč (ne)mříže?

Sem tam jednou za čas někdo přišel a požadoval nahradit děrované mřížové lamely lamelami plnými. Vždy jsme kalkulaci ručne upravili, přepočetli  a nasměrovali do výroby. Jenže v poslední době je těch poptávek nějak víc, a tak jsme se rozhodli upravit nabídkového průvodce v motorius.cz a můžete si zvolit výplň rolovací mříže tak, aby vyhovovala požadavkům náročných zákazníků, kteří kladou důraz na vzhled.

Nově si vybíráte ze 4 typů lamel

Nově si můžete vybrat profil 56 plný nebo děrovaný anebo profil 84 plný nebo děrovaný. Samozřejmě v závislosti od velikosti otvoru. Ale od toho je tu průvodce na motoriu, který Vám meze pohlídá a pustí Vás jen do vyrobitelných variant.

Změny jsou zavedeny do výroby.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek