27. července, 2022 v sekci Aktuality

Motor SPIDO 600

Možná si vzpomenete na kultovní motor SPIDO, se kterým začínající firma NICE dobývala trh s vratovou technikou. V tehdejší době strohých hranatých tvarů automatizační techniky objevivší se oblé proporce naprosto každého omámily. Dnes už bereme kvalitní design motorů jako samozřejmý, ale na konci minulého tisíciletí tomu tak nebylo.

A je to znovu NICE, dnes už obrovská holdingová společnost, rozkročená nad světadíly, která znovu nastavuje nová pravidla. 75% plastových částí motoru je vyrobeno z recyklovaného materiálu.

Ostatně něco víc se můžete dočíst zde v letáku  Spido600_TECHNOPARK.

Nový motor = nové možnosti

Standardní vodicí dráha motoru byla prodloužena o 200 mm, čímž je možné motor instalovat na vrata o povolené ploše do výšky 2.600 mm. Prodloužením dráhy o dalších 800 mm lze motor aplikovat dokonce na vrata o povolené ploše až do výšky 3.400 mm. Jezdec je nově skrytý ve vodící dráze, která je vysoká jen 30 mm, takže se vejde skoro úplně všude. Rychlost motoru je nastavitelná v 9 možných variantách až  do 20 cm/s. A i tohle nejjednoduší provedení motoru umožňuje zapojení optolišty. SPIDO32KBCE můžete pořídit  zde. Motor má našlápnuto dostat se mezi Vaše oblíbené položky. Vyzkoušejte si ho.

Koneckonců, jak snadné je nastavit jednotku motoru Spido, se můžete podívat zde.

V menu videa si nezapomeňte nastavit české titulky.

Motor Spido 600 je už začleněný do nabídkového portálu Motorius a je ho možné objednat k vratům.

Snažíme se Vám přinášet stále nové inovace, které přináší do života více jistoty, radosti a pohodlí.

Stanislav Ryšánek