18. února, 2020 v sekci Aktuality

Jsme posedlí mánií všechno ovládat dálkově. Už nám nestačí rádiové ovladače na 50 m, potřebujeme ovladače na kilometr. Anebo ještě lépe všechno ovládat z mobilních telefonů prozvoněním anebo aplikacemi ze smartphounů přes wi-fi sítě. V Technoparku si nemyslíme, že je to špatně, ale chceme se podělit o názor, že existují i jiné alternativy.

Někdy je totiž dobré si sednout, dát si šálek dobrého Earle Greye s voňavým bergamotem a prostě spočinout. Tak jako čaj nevypěstuje žádná mobilní aplikace, ale musí se pěkně ručně natrhat, tak je v našem životě řada míst, která bychom potřebovali uzavřít, oddělit, ale nechceme anebo nemůžeme na místo přivést elektrický proud (třeba z ekonomických důvodů) .

Máme v nabídce, a některé vedeme na  skladě, pružinové komplety sloužící jako náhrada pohonů a umožnující rolety a roletová vrata ovládat manuálně. Nejsilnější pružina dokáže pomoci zvednout 100 kg rolovací vrata či mříž. V takovém případě je třeba myslet na to, že v zavřené poloze musí být roleta pevně zajištěna. Buď zástrčkami do boku (např. u předokenních rolet) anebo kompletním zámkem s rozvory do stran (u předokenních rolet i rolovacích vrat).

Samozřejmě také chceme říct, že takové rolety, rolovací vrata a rolovací mříže umíme vyrobit. Včetně zástrček a zámků.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek