30. května, 2023 v sekci Aktuality

Připravili jsme pro Vás letní akci LEVILÉTO s motory LEV, což je objednávácí zkratka pro pohony LEVIGATO.

V prvé řadě dojde při odběru společně s vraty ke zlevnění motoru o 14%. A protože je to letní akce, platí tyto ceny na všechny objednávky od 1. června 2023 do 31. srpna 2023.

Můžeme si zde zrekapitulovat, co je o těchto motorech ke dnešnímu známo.

Motory LEVIGATO byly navrženy a vyrobeny výrobcem vrat, který ročně na robotických linkách vyrobí statisíce sekčních garážových vrat. Promítl do nich svoje zkušenosti a zohlednil požadavky svých odběratelů. Vznikla skvělá řada stropních tažných motorů pro sekční garážová vrata do 18,6 m2. Jejich nízká poruchovost za 5-leté prodejní období je bezprecedentní. Výběr síly motorů a délky drah je ukázkou vynikající znalosti potřeb vratové techniky. Ostatně posuďte sami.

 

Design byl ponechán na profících z legendárního italského designového ateliéru Pininfarina (ano dělali Ferrari), kteří se úkolu zhostili velmi uspokojivě. Olemovali elegantní motor pásem 60 vysoce svítivých LED diod, které ve tmě velmi dobře prosvětlí prostor garáže a které můžete používat samostatně anebo současně s osvětlením garáže. Jednoduchost řešení a nadčasová konceptuálnost přinesly tvůrcům v roce 2018 prestižní ocenění Red Dot Design Award. Design motoru je totiž sladěný s designem ovladačů a působí velmi patřičně.

Určitě je vhodné zmínit, že v řadě jsou také dva vysokorychlostní modely, které vrata vysoká 2 m otevřou za 10 sekund. Své klienty si tyto modely bezpečně najdou.

A pak je tu naprostá pecka. Pravidelně každých 100 cyklů motor LEVIGATO kontroluje automaticky svoje koncové polohy. Díky této geniální funkci je zajištěno pevné dolehnutí těsnění vrat k podlaze, čímž je zabráněno pronikání vlhkosti zvenčí a ztrátě tepla zevnitř. Motor je samosvorný a zavřená vrata nejde otevřít ani při výpadku elektrického proudu. Motor jakoby sám sobě plnil roli servisní kontroly.

Dráhy k pohonům LEVIGATO jsou dodávány zásadně nedělené, což je náročnější na dopravu. Jenže motory se tak lépe a rychleji montují a jednodílné dráhy nemají žádné šroubované spoje, takže se nemá během provozu co uvolňovat a rachotit. Ocelový profil dráhy má tloušťku 1 mm, což činí dráhu tuhou a tažný jezdec se v ní pohybuje plavně a bez vibrací. V dráze je použita řemenice, která se podepisuje na plynulém a tichém chodu. Dráha má jen minimální nutnou výšku, takže se vejde i tam, kam se nevejde většina podobných motorů.

 

Motory LEVIGATO jsou navržené, aby vydržely ne méně jak 30.000 cyklů.  To je možné díky použití kvalitních kovových materiálů tam, kde je to třeba. Ve spoustě motorů jsou kritické díly plastové, aby motor nebyl drahý. Jenže odběratelé řekli, že tyto díly plastové nechtějí, takže je v LEVIGATECH nehledejte.

Řídící jednotku lze nastavit do módu automatického zavření, takže se vrata zavřou, i když na to zapomenete. Je konstruována tak, aby pracovala při podpětí i přepětí v síti v rozmezí 160 – 270V. Jeden by si mohl myslet, že je to v dnešní době zbytečnost. Opak je pravdou. V jednotce můžete velmi citlivě nastavit kontrolu síly tahu motoru při najetí na překážku, což způsobí okamžitý revers, takže vše živé i neživé pod hranou vrat je v bezpečí.

Dálkové ovládání není malé, ani velké, je tak akorát do kapsy. Design ovladačů je spíše nenápadný a jednoduchý, přesto velice příjemný. Působí velmi solidním dojmem, ostatně jako celý motor. V sadě jsou dva rádiové 4-tlačítkové ovladače. K dispozici jsou externí přijímače za velmi příjemnou cenu pro spárování jiného automatického zařízení pod solitérní ovladač LEVIGATO. Vysílačka LEVIGATO tak může otevírat vjezdovou bránu, závoru anebo další vrata.

V řadě jsou motory se sílou 500N – 600FN – 800N – 1000FN – 1200N. Označení F je pro rychlé motory, které mají rychlost 2 m za 10 s. Do všech motorů od 600N výše je možné zapojit bezpečnostní optosenzor ve spodním těsnění vrat pro dodatečnou bezpečnost dětí a domácích mazlíků. Nejslabší motor 500N zvládne 10 cyklů za hodinu, všechny ostatní pak celých 18 cyklů/hod.

LEV500 LEV600F LEV800 LEV1000F LEV1200
Max.plocha vrat (m2) 8,4 7,9* 11,2 10,5* 18,6
Max. počet cyklů/hod 10 18 18 18 18
Tažná síla N 500 600 800 1000 1200
Rychlost otevírání (cm/s) 14 20 15 20 15
Příkon (W) 150 280 220 400 330

*pro vrata 40 mm

Servisní technici tyto motory milují, protože je namontují, nastaví a vrací se k nim jedině v případě přidání dalšího ovladače (k motoru je samozřejmě k dispozici bohatě ilustrovaný velmi podrobný český manuál). V sadě jsou navíc přibaleny rychloupínací držáky dráhy do stropu, které si u jiných motorů musíte přikoupit samostatně.

Milují je taky skladníci, protože se dodávají zvlášť hlavy motorů a zvlášť dráhy, které je možné kombinovat. Ve skladu je mnohem větší pořádek a přehled.

  1. Dráha v jednom kuse s řemenicí pro vrata do výšky 2400 mm
  2. Dráha v jednom kuse s řemenicí pro vrata do výšky 2700 mm
  3. Dráha v jednom kuse s řemenicí pro vrata do výšky 3300 mm

A pro skalní příznivce kovu máme dobrou zprávu – dráhy jsou k dispozici i s řetězem

  1. Dráha v jednom kuse s řetězem pro vrata do výšky 2400 mm
  2. Dráha v jednom kuse s řetězem pro vrata do výšky 2700 mm
  3. Dráha v jednom kuse s řetězem pro vrata do výšky 3300 mm

 

V balení najdete

  • 1 kus hlavy motoru
  • 2 kusy dálkových radiových ovladačů
  • 2 kusy držáků dráhy k ukotvení do stropu

K motoru si nezapomeňte přiobjednat potřebnou dráhu.

A jako druhou skvělou příležitost máte možnost nákupu min 5 libovolných setů LEVIGATO (motor + dráha), kdy Vám odečteme DPH *. Akce platí od 1. června 2023 do 31. srpna 2023 nebo do vyčerpání zásob.
* Tyto sety nelze začlenit do odběrů programu TECHNOPARK klubu, nelze je připočíst do objemu zboží pro dopravu zdarma a nabídka neplatí pro již zvýhodněné sety pohonů s vraty.

Přeji Vám vydařené LEVILÉTO

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek