23. listopadu, 2021 v sekci Aktuality

Nové výrobky

Přinášíme Vám vedle osvědčeného programu kování pro posuvné nesené brány TECH, která dále pokračuje řadou S a L (výroba řady M je dočasně pozastavena), nový inovativní program KOMANDER s řadami S / M / L.

Program KOMANDER sebou nese určité změny, které Vám zde představíme:

  • Profily KOMANDER jsou válcovány z oceli vyšší třídy S355, která je pevnější a houževnatější jako ocel profilů řady TECH.
  • Profily KOMANDER mají zkosené boční stěny stejně jako profily TECH, což zvyšuje pevnost profilů a jejich odolnost v zátěži. Určitě si vzpomenete na klasický hlavolam, jak postavit nějaký předmět na list papíru podepřený z obou stran. Papír se samozřejmě prohne a nic neudrží. Ale jen do okamžiku, než ho poskládáte do varhánku, který pak roztáhnete a varhánky jako mávnutím kouzelného proutku zpevní list papíru a předmět udrží. Stejný efekt mají zkosené stěny našich profilů. Vyrobit profil se zkosenými stěnami je technicky náročnější, ale výsledek stojí za to.
  • Vyšší třída oceli a zkosené boční stěny nám dovolují užít menší tloušťky profilů, které jsou dostatečné pro konstruování bran níže uvedených parametrů.
  • Profily KOMANDER jsou dodávány v setech S po šesti metrech, v setech M po devíti (šest plus tři) metrech a v setech L po dvanácti (2x šest) metrech. Tedy v setech, které jsou optimalizovány pro daný výnos a hmotnost brány a obsahují kompletní C profil bez nutnosti jeho dokupování. Pro řadu S a M je možné dokompletovat vozíky stavitelnými deskami, kterými můžete doregulovat postavení vozíků na nepečlivě vyhotovených betonových základech.
  • Mezi vozíky a stěnou profilu KOMANDER je malá vůle a nelze je tak žárově zinkovat oproti tlustostěnným profilům TECH. V programu TECH se počítá se žárovým zinkováním a vůle vozíků v profilech je tomu uzpůsobena.
  • Vyšší kvalita oceli přináší nižší hmotnost profilů a tím i příznivější cenu, která se u oceli doslova utrhla ze řetězu. Doufáme, že Vás tak naše ceny těchto sad doslova potěší.

Přehledná tabulka

V následující tabulce Vám přinášíme přehled nabízených setů. V eshopu jsou u každého setu přiloženy výkresy s rozměry každého prvku setu, abyste si mohli vše v klidu předpřipravit a propočítat. KOMANDER Vám přináší kromě precizního opracování především chytré konstrukční řešení a díky tomu i zajímavou cenu.

KOMS SET KOMS SET.ZN KOMM SET KOMM SET.ZN KOML SET
Komander set pro výrobu samonosné brány: 6 m černý profil C 60×55 válcovaný z oceli S355 vyšší kvality, 2 voziky, dojezdové kolo s krytím profilu, kapsa, záslepka profilu; max. výnos 4 m, max. zatížení 300 kg Komander set pro výrobu samonosné brány: 6 m zinkovaný profil C 60×55 válcovaný z oceli S355 vyšší kvality, 2 voziky, dojezdové kolo s krytím profilu, kapsa, záslepka profilu; max. výnos 4 m, max. zatížení 300 kg Komander set pro výrobu samonosné brány: 9 m černý profil C 70×60 válcovaný z oceli S355 vyšší kvality, 2 voziky, dojezdové kolo s krytím profilu, kapsa, záslepka profilu; max. výnos 5 m, max. zatížení 400 kg Komander set pro výrobu samonosné brány: 9 m zinkovaný profil C 70×60 válcovaný z oceli S355 vyšší kvality, 2 voziky, dojezdové kolo s krytím profilu, kapsa, záslepka profilu; max. výnos 5 m, max. zatížení 400 kg Komander set pro výrobu samonosné brány: 12 m černý profil C 90×75 válcovaný z oceli S355 vyšší kvality, 2 voziky, dojezdové kolo s krytím profilu, kapsa, záslepka profilu; max. výnos 7 m, max. zatížení 700 kg
odkaz na eshopu odkaz na eshopu odkaz na eshopu odkaz na eshopu odkaz na eshopu

Doplnění

Pro sety KOMS a KOMM je možné vozíky dokompletovat regulačními deskami pro případ, že betonový základ není ideální.

Motorius

Program KOMANDER zatím není zapracovaný do nabídkového portálu motorius.cz, i když tam jednotlivé sety jsou a mohou být přidány ručně.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek