25. června, 2021 v sekci Aktuality

Růst cen hliníku

Bezprecedentní zdražování napříč všemi obory nemá konce. Letos jsme již upravovali ceny některých hliníkových a hlavně ocelových dílů, ze kterých se celý program T-ROL vyrábí – ty které s cenou odskočily nejvíce a kde to bylo nekřiklavější. Ceny obyčejných profilů a lamel jsme ponechávali v „Humpolci“, protože zdražení nám částečně eliminovala posilující koruna. Nicméně přišla druhá vlna zvedání cen a tentokrát je mnohem masivnější jako ta první a nemá ji co kompenzovat. Hliník nám tak z přístavu „Humpolec“ vyplul neznámo kam.

Zdražení se dotkne všech hliníkových profilů rolovacích vrat, předokenních rolet, rolovacích mříží a programu Tica – hliníkových bran, branek a plotových dílů. Bude ve výši 8-12% dle typu profilu. A jedním dechem dodáváme “ vůbec nevíme, zda se nebude dále zdražovat a pokud, tak kdy“.

 

Ceny se zvýší k 1.8.2021

Nicméně vzhledem k mechanismu dodávek do výroby budou ve starých cenách expedovány jen objednávky došlé do 22.7.2021 (včetně). Objednávky od 23.7.2021 budou expedovány v nových vyšších cenách bez ohledu na skutečnost v jaké výši byly počítány a v jaké výši objednány. Důležitá poznámka: ceny upgradovány 28.7.2021.

Nabídkový portál motorius.cz

Využijte přechodné období do zdražení a uzavřete své nabídky vůči svým klientům. Je nám jasné, že někteří zaujali vyčkávací pozice, ale zatím nic nenasvěčuje tomu, že by se situace měla v brzké době zlepšit. Spíše naopak. Využijte k tomu portál Motorius a spočtěte si v systému až 200 okenních rolet najednou na stavební objekt.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek