15. května, 2019 v sekci Aktuality

NICE přináší na frekvenci 433,92 MHz obousměrné dálkové rádiové ovládání LoRa®.  LoRa je zkratka Long Range, což je daleký dosah. A tyhle vysílačky mají panečku na otevřeném prostranství dosah 1 km. Technologie LoRa je vhodná také do míst s vysokou úrovní rádiového rušení. Je 10x rychlejší jako doposud užívané vysílačky.

Pomocí 4. tlačítka vmžiku zjistíte, v jakém stavu je ovládané zařízení – zda je otevřeno či zavřeno. Potřebujete vědět, zda jste za sebou zavřeli vrata v garáži?
Kliknete si na tlačítko, vysílačka Vám lehce zavrní v dlani a pomocí diody Vás okamžitě informuje jako semafor na křižovatce:
– zelená je otevřeno
– oranžová je otevřeno částečně
– červená je zavřeno

Výrobek bude postupně začleněn do většiny průvodců v nabídkovém portálu motorius.cz. A samozřejmě je již k dispozici v našem eshopu, kde jsou vysílačky i potřebný zásuvný přijímač s SM konektorem. Přijímač lze vyměnit i na starších zařízeních, které mají zásuvný rádiový přijímač se jmenovaným SM konektorem. Pokud si objednáte speciální kit ONELRKIT, dostanete v jednom balení také adaptér s klasickými konektory, takže můžete dalekodosahové rádiové ovládání přidat kamkoli jako externí zařízení. Použijete-li sadu ONELRKIT, vezměte prosím na vědomí, že přijímač OXILR ve spojení s adaptérem ztratí svoji schopnost obousměrné komunikace.  Zde je originální datasheet v pdf.

Přijímače LoRa nejsou kompatibilní se standardními vysílačkami Nice, které běžně používáte. Přijímač má kapacitu 750 vysílaček .

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek