3. června, 2020 v sekci Aktuality

Loupu se Vám vrata?

Doba, kdy se na vrata lepily folie je snad definitivně pryč. Renolitové folie, tak oblíbené a vyzkoušené u oknařů, před lety doputovaly k vratařům. Jenže zatímco v případě oken se plastová folie lepila na malé plochy rámů  a příček plastových oken a perfektně fungovala, v případě vrat se stejná folie lepila na velké plochy panelů, navíc materiálově zcela odlišných – kovových. A různá tepelná roztažnost povrchů v řádu několika málo let dokonala své.

Vrata dodávaná naší společností a vyráběná korporací Alutech tímto neduhem netrpěla, všechy dřevodekory byly nanášeny barvením plechového pásu klasickou mokrou cestou. Tento postup byl nutný také vzhledem ke skutečnosti, že vrata jsou dodávána do států do přímořským oblastí, kde musí splňovat náročné požadavky testů pro výrobky do agresivního slaného prostředí. Takže naše nabídka dřevodekorů byla a je vyjímečná svou mimořádnou odolností, ale trpěla malým výběrem. Takže si u nás někteří zákazníci nevybrali z poněkud omezené nabídky dřevodekorů. Pokud jste odolali nabídce neskutečné škály dřevorenolitů a sáhli po našich klasických dřevěných dekorech, nemusíte čelit olupují se folii na svých vratech.

 

Moderní tiskárny pronikají do nových odvětví

Jak plyne čas a přicházejí nové technologie, dostalo se i na potisk vrat. V dnešní době, kdy se posouvají hranice tisku a začíná experimentální 3D tisk domů, lidských kloubů, apod., se tiskárny nejrůznějšího druhu snaží proniknout do dříve jim uzavřených odvětví. Aby bylo možné použít průmyslové tiskárny pro potisk vrat, musíte mít extrémně odolné barvy, které si poradí s UV zářením a otěrem.  Požadavek na stálost barev na slunci a mechanickou odolnost vůči působení abrazivních částeček nečistot je pochopitelný a řeší se aktuálně nanesením ochranného průhledného filmu na barevný potisk vrat.

Obal panelu našich vrat s digitálním potiskem je tvořen mnoha vrstvami.
Čtěte si je ze spodu od bodu 1 nahoru k bodu 6 a přiřazujte vedle k vrstvám obrázku.

6. průhledný polyuretanový lak
5. barvy odolné vůči UV záření
4. s polyamidovým štítem 20-25 μm
3. pak ochranný polyuretanový základ 14-16 μm
2. na něj přijde ochranný zinek 16 μm
1. ocelovým plechem 0,4 mm

skladba vrstev

Po pečlivém testování a nabídce prestižní řady vrat GV45+, ve které je digitální tisk dostupný od loňského podzimu a těší se nebývalému zájmu, byla nabídka rozšířena na většinu vrat s panely 40 a 45 mm do šířky 5100 mm a výšky 6000 mm, pro privátní i průmyslový sektor. Velikost nabízených vrat s digitálním potiskem je omezena limity tiskárny.

 

Pro koho je digitální tisk vhodný?

Řada lidí nemá svůj život rozdělený na práci a odpočinek, ale žije svojí prací, která je současně jejich životním naplněním. A mnozí naopak pracují, aby mohli uspokojovat své vášně. Seznamte se prosím s touto nabídkou, protože Vám otevírá nové možnosti, jak oslovit potenciální klienty a nabídnout jim nové formy rozšíření jejich marketingu či sebeprezentace, který byl doposud nepoužitelný kvůli technologickým překážkám. Využijte obrovského výrobního zázemí, které Vám nabízíme a nebojte se otevřít nové obzory ve vratové technice.

 

Malá rada jak potištěná vrata neskutečně zužitkovat

A pokud chcete jít ještě dál, můžete uzpůsobit potisk vrat okolní fasádě a vrata do ní včlenit. Pokud vše šikovně skloubíte, bez madla a zámku se stanou prakticky neviditelnými. Vzhůru k novým výzvám. Portál motorius.cz byl upraven a digitální potisk Vám nabízí všude tam, kde je to možné.

 

 

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek