15. března, 2020 v sekci Aktuality

Rolovací vrata prožívají znovuoživení poptávky.  Lidé si zvykají požadovat řešení, které je příjemné na užívání a které jim vyhovuje, ne ta, které vyhovují dodavateli. Přinášíme Vám pro naše RGD vrata 3 zásadní novinky. Probereme si je pěkně popořádku.

I. Box 405 mm
Asi nejzajímavější z hlediska praktičnosti je zavedení nového horního boxu 405 mm,  kterým se dramaticky rozšíří možnosti vyrobitelné výšky rolovacích vrat. A to až do 6 m výšky! Je samozřejmě nutné si stále uvědomovat, že se nejedná o průmyslová vrata. Naše vrata jsou sice celokovová, ale z hliníku, nikoli z oceli,  a slouží tam, kde není vyžadován větší provoz. Používáme výhradně skryté trubkové motory, nikoli větrané boční 400V megacloumáky.

II. Hřídel 108 mm
Kulatá hřídel se skoro 4 mm tloušťkou stěny je zajímavá zejména pro šířky kolem 4 m, kdy oktohřídeli 102 mm dramaticky padá její nosnost. Nese to sebou nutnost zavést nové komponenty do výroby, ale to je náš problém, nikoli Váš. Vy dostanete všechno pěkně zkompletované a připravené na montáž.

III. Závěsy
Ano, nastal čas pro trochu osvěty. A je tady více ke sdělení.

Máme v nabídce již delší dobu vymezovací kolečka RDS70/77, ale v kombinaci s bezpečnostním závěsem AEG77F zůstávaly opomíjené. Domníváme se, že by se to mohlo změnit v návaznosti na dvě nové skutečnosti:

1) Končí nám bezpečnostní závěsy RG4, které jsou použitelné díky své omezené nosnosti jen pro horní box 300 mm. Po spotřebování zásob na skladě přejdeme automaticky na řešení AEG77F.
2) Vymezovací kolečka RDS70/77 lze nově použít v kombinaci se závěsem SS190RDS.

 

Asymetrické vymezovací kolečko RD70/77 má tvar šnečí ulity a výrazně napomáhá se lépe nabalit prvním několika námotkům pancíře vrat. To má vliv na několik věcí:

  • do boxu se vejde delší nábal
  • horní lamely jsou méně namáhané na otěr
  • prodlouží se kapku životnost

Samozřejmě , že jsme tato řešení k rolovacím vratům již zapracovali do průvodce na portále motorius.cz. Můžete si vybrat nejvíce Vám vyhovující řešení, vč. nejpoužívanějších SS190 a SS1901.

obyčejný závěs RDS70/77 + SS190RDS bezpečnostní závěs RDS70/77 + AEG77F

Nově je v průvodcích umožněna volba horního boxu, kdy si sami můžete vybrat velikost boxu, který chcete. Automatická kontrola Vás nepustí dál, pokud si vyberete nerealizovatelné řešení a tentokrát nepůjde obejít ani přes zapnutí Expertního průchodu průvodce.

Věříme, že se s novými možnostmi lépe prosadíte u svých zákazníků a budete pravidelně využívat možnost spočítat si cenu rolovacích vrat během několika minut v Motoriu.

TECHNOPARK
Stanislav Ryšánek